Studentu dzīve ir sūra. Kur ņemt naudu, kad tā ir ļoti nepieciešama?

kredīti internetāVisiem mēdz gadīties neparedzētas un budžetā neieplānotas situācijas, kad steidzami nepieciešama nauda. Un studenti nav izņēmums. Pie īres, komunālajiem maksājumiem, ēdināšanas izdevumiem pievienojas negaidītās medicīnisko pakalpojumu izmaksas, vēlme nopirkt ko sen kārotu vai apmeklēt iecerētu pasākumu, citu pakalpojumu apmaksas.

Un šādās apstākļu sakritībās rodas jautājumi, ko tad īsti darīt un kā nonākt pie naudas līdzekļiem? Tomēr glābiņš ir! Pastāv pat iespēja izvēlēties atbilstošo starp dažādiem un daudzveidīgiem variantiem.

  • Darbs. Nodarbošanās izvēle atkarīga no studentu brīvā laika daudzuma. Nepilna laika klātienes vai neklātienes studijas varēs viegli apvienot ar kādu pilnas slodzes darbu. Visbiežāk studentiem piedāvā darbu veikalos, sabiedriskās ēdināšanas sfērā, taču var piepelnīties arī pieskatot bērnus, dalot informācijas materiālus un citos veidos. Turpretim pilna laika studentiem īsto darbu atrast tik viegli nemaz nebūs. Var taujāt pēc nepilnas slodzes darba dažas reizes nedēļā, tomēr viss atkarīgs no tā, cik intensīvs ir studiju grafiks. Ir arī opcija pelnīt naudu, strādājot no mājām, internetā. Var veidot blogus, darboties bezlīguma rakstniecībā vai pārdošanas jomā. Jāņem vērā, ka ir arī dažādas mobilās aplikācijas un mājaslapas, kas piedāvā nopelnīt, veicot  kādus uzdevumus vai lietojot pakalpojumus.
  • Lūgt aizdevumu radiem/draugiem. Ja nauda nepieciešama, bet nav iespējas gaidīt algu, var lūgt palīdzību tuviniekiem, tomēr pat gribot palīdzēt, dažkārt arī tiem nebūs gana līdzekļu. Bez šaubām šis nebūs atbilstošs variants, ja students grib justies patstāvīgs un neatkarīgs galvenokārt no saviem vecākiem un citiem ģimenes locekļiem.
  • Kredīts. Ja tuvinieki nespēj vai nevēlas palīdzēt, materiālu atbalstu var meklēt pie banku un privātajiem kreditoriem. Mūsdienās ir pieejams liels skaits kredītuzņēmumu, katrs no tiem piedāvā plašu aizdevumu izvēli ar dažādiem aizņemšanas noteikumiem. Visbiežāk kredītus izsniedz vien no 20 vai 21 gada vecuma, taču nedaudzas kredītkompānijas akceptē arī pilngadības vecumu. Ja kāds kreditors piesaista tik vien kā ar minimālo 18 gadu vecumu, ieteicams tomēr iepazīties ar bijušo/esošo klientu atsauksmēm par attiecīgo kredītdevēju. Pirms kredīta izsniegšanas kreditors interesēsies par studenta darba vietu un ienākumiem. Ja potenciālais klients nav darba saistībās, radīsies interese par stipendijas lielumu. Stipendijas neesamības gadījumā pastāv risks kredītu nesaņemt, jo radīsies šaubas par studenta spējām kredītu atmaksāt. Lai arī cik vilinoši nešķistu ātrie SMS kredīti vai kredīti internetā, studentiem būtu šis lēmums jāapdomā atbildīgi, prātīgi apsverot visas savas iespējas.

Jāatceras, ka tādās situācijās var arī nenonākt, ja prot taupīt un lietderīgi tērēt savus līdzekļus. Lai vieglāk būtu pārskatīt savus tēriņus, var veidot budžeta plānošanas pierakstus, savlaicīgi ietverot izmaksās arī neplānotus izdevumus. Un plānojot savas finanses nopietni, rūpīgi, var sakrāt pat ceļojumam, kas ļautu tuvāk iepazīt pasauli!