Rullo žalūzijas – praktisks un moderns dizaina elements

rullo žalūzijasIekārtojot mājokli, cilvēki mūsdienās aizkaru vietā nereti izvēlas rullo žalūzijas, kas ir ērti lietojamas un arī noderīgas, ja nepieciešams aptumšot telpu. Taču, lai izvēlētos tieši tādas rullo žalūzijas, kādas piemērotas jūsu mājai vai dzīvoklim, nepieciešams pievērst uzmanību vairākām svarīgām lietām.

Stiprināšanas veids

Mūsdienās gan specializētajos veikalos, gan arī internetā iespējams iegādāties četru veidu rullo žalūzijas – tādas, kuras var piestiprinās pie sienas, pie griestiem, loga ailē vai arī pie loga rāmja. Lai noteiktu, kurš no šiem veidiem nepieciešams jums, padomājiet par to, vai varēsit logu atvērt arī tad, ja žalūzijas aizklās logu, vai vēlaties aizēnot visus logus, kā arī, vai palodzes ir pietiekami plašas, ka uz tām vēlaties novietot dažādas lietas, piemēram, puķu podus?

Ja jūsu mājoklī ir nelieli pakešu logi, kurus bieži vien turat atvērtus vēdināšanas režīmā, žalūzijas labāk izvēlēties stiprinājumu pie loga rāmja. Tas noderēs arī tad, ja vajadzēs padarīt tumšu tikai vienu logu no vairākiem.

Savukārt, ja logus parasti turat aizvērtus un vēlaties aizklāt arī loga aili, izvēlieties stiprināt žalūzijas pie sienas vai griestiem. Turklāt tas netraucēs novietot uz palodzes dažādus augus vai citas lietas. Tiesa gan, izvēloties stiprināt žalūzijas loga ailē, uz palodzes neko īsti novietot nevarēsit.

Vadīšana

Parasti rullo žalūzijas iespējams regulēt, izmantojot ķēdi. Lai ar to būtu iespējams vieglāk darboties, nodrošiniet piekļuvi logam. Modernākie rullo žalūziju modeļi ir vadāmi ar elektromotoru, kas ir īpaši noderīgs, ja žalūzijas ir piestiprinātas tuvu augstiem griestiem. Žalūziju regulēšana notiek, izmantojot pulti.

Aptumšojuma veids

To, kāda auduma žalūzijas izvēlēties, jums ir jāizlemj, vadoties gan pēc sava, gan arī pārējo mājinieku dzīvesveida. Ir cilvēki, kuriem patīk pamosties līdz ar pirmajiem saules stariem, tāpat ir arī tādi, kuri dod priekšroku gulēšanai pilnīgā tumsā. Gaumes ir dažādas. Telpas pasargāšanai no spilgtiem saules stariem tiek izmantoti speciāli audumi, kas atgrūž gaismu. Taču, ja vēlaties, lai gaisma telpā tiktu saglabāta, izvēlieties audumu, kas šķeļ saules starus. Ir pieejami arī tādi materiāli, kas ne tikai nodrošina pilnīgu tumsu, bet arī bloķē skaņu, uzlabo siltumizolāciju un ir ugunsdroši. Šādas žalūzijas būs piemērotas, ja bieži pārveidojat telpu par kino teātri.

Dizains

Arī tam, protams, ir nozīme. Ir cilvēki, kuri dod priekšroku neitrāliem toņiem un vienkrāsainām žalūzijām, taču, ja vēlaties, varat iegādāties arī tādus modeļus, kuriem ir raksti, krāsu kombinācijas un pat uzdrukātas fotogrāfijas. Pievērsiet uzmanību arī tam, lai rullo žalūzijas saskanētu ar telpas kopējo interjeru.

Daudzveidīgas un kvalitatīvas rullo žalūzijas iegādājies interneta veikalā 220.lv!