Vislabākie piedzīvojumi dabā!

piedzīvojums dabāPiedzīvojumi, protams, var būt ļoti dažādi – un katrs izvēlamies to, kādus piedzīvojumus gribam izjust un atcerēties. Ir gan pozitīvie piedzīvojumi – kā devāmies laivu braucienā veselas nedēļas garumā pa vienu no Latvijas garākajām upēm, peldējām, kūrām ugunskurus un centāmies nedēļu izdzīvot kā kārtīgi “alu cilvēki”.

Gan ne tik patīkamie piedzīvojumi – kad mašīnas atslēgas iekrita kanalizācijas akā, kamēr abas rokas aizņemtas ar iepirkumu maisiņiem, atrodamies svešā pilsētā, bet pēc stundas jābūt uz lielo darba ballīti!

Jā, arī tas ir piedzīvojums – jauna, neparasta situācijā, kurā jāatrod dažādi risinājumi, iespējas un stratēģijas, lai gala rezultātā viss beigtos pozitīvi – un galvenais, arī šī situācija pēc neilga laika kļūs par smieklīgu, aizraujošu un patīkamu stāstu, ko pie kafijas tases stāstīt draugiem, tuviniekiem un kolēģiem!

Piedzīvojumi patiešām ir dažādi, tomēr vasarā vislabākais, brīvākais un “dzīvākais” piedzīvojums ir piedzīvojums dabā. Pilsētnieki vasaras siltajās pēcpusdienās un brīvdienās arvien vairāk cenšas izrauties no betona džungļiem un doties pie dabas.

Un te tas neaprobežojas tikai ar šašliku, desiņām, ugunskuru, makšķerēšanu un telti (protams, arī labu draugu kompāniju). Piedzīvojumi dabā var būt visdažādākie – vien jāliek lietā nedaudz izdomas un jāsaprot – cik drosmīgi, atraktīvi un jaunu sajūtu kāri patiesībā esam.

Lūk, viens no veidiem – velomaršruts vairāku dienu garumā, nakšņojot pie ūdenstilpnēm, viesu namos vai telšu vietās, kas laikus atrastas un atzīmētas kartē. Šāds piedzīvojums sniegs ne vien neaizmirstamas emocijas un jaunas sajūtas, bet arīdzan pārbaudīs mūsu spējas – plānot, spēt paņemt līdzi nepieciešamo (un ne vairāk ne mazāk), sadarboties, izbaudīt un priecāties!

Varam izvēlēties arī klasiskākus piedzīvojumus, kas saistīti ar zināmajām aktivitātēm – kvadracikli mežā, mācību stunda braucienam ar ūdens slēpēm – protams, arī visi šie ir piedzīvojumi, tomēr daudz aizraujošāki un patiesāki ir tie, kurus izplānojam, izdomājam un draugu kompānijā veidojam paši, jo tieši šādi piedāvājumi sniedz daudz lielāku gandarījumu un daudz emocionālākas atmiņas ilgtermiņā.

Daudzi to sauc par atpūtu, un protams, šāda veida piedzīvojums ir arī atpūta, jo tajā taču aizmirstam par saviem ikdienas darba pienākumiem. Pats galvenais – pēc šādiem piedzīvojumiem atgriezties darbā ar jaunu enerģijas lādiņu, jauniem iespaidiem, emocijām un daudz interesantiem, jautriem un patīkamiem stāstiem kolēģiem!