Pieci padomi, kā vieglāk nokārtojams CSDD eksāmens

jānokārto CSDD eksāmensKad visi stresi saistībā ar autovadītāja apliecības iegūšanu ir galā, tad beidzot var pa īstam izbaudīt auto vadīšanas priekus. Vai Tev jau ir tiesības kabatā? Ja tā, tad apsveicam, un Tu droši vari šķirt nākamo lapu! Bet ja nav, tad viss vēl priekšā – neskaitāmās stundas pie instruktora, jautājumu kalšana galvā un visbeidzot pats galvenais – CSDD eksāmens! Neuztraucies, arī mēs tam esam gājuši cauri, un varam droši teikt, ka viss būs kārtībā! Turklāt, mums ir zināmi pāris knifiņi, kas jāzina pirms lielā notikuma. Uzzini tos zemāk!

Kā tikt galā ar stresu? 

Ja arī Tu esi no tiem, kam pirms svarīgiem notikumiem trīc rokas un kājas, tad zini – neesi tāds vienīgais. Pirmkārt, mēģini atcerēties, ka tas ir tikai eksāmens un to vienmēr var pārkārtot. Protams, visi grib mazo svarīgo dokumentu kabatā jau pēc pirmās reizes, bet dažkārt doma par otro iespēju var atvieglot dzīvi. Bet ja Tev svarīgāka par visu pārējo ir doma par to, ka obligāti jānokārto CSDD eksāmens, tad ņem vērā šo:

  • Izvēlies sev ērtāko eksāmena laiku. Piemēram, ja drošāk jūties dienas vidū, kad viss ir labāk pārredzams, tad ņem šo laiku.
  • Pamēģini meditāciju. Tev nav obligāti stundu jāsēž lotosa pozā. Pietiks vien ar pāris minūšu pilnīgu prāta atslēgšanu (nedomā par aizliegtajiem pagriezieniem un t-veida krustojumiem) un dziļām ieelpām un izelpām.
  • Neierodies uz eksāmenu stundu iepriekš. Es laicīgi, jo pastāv varbūtība, ka ilgajā gaidīšanas laikā novedīsi sevi stresa stāvoklī (uzgaidāmajā telpā valda diezgan saspringta gaisotne).
  • Neļauj nevienam “ielīst” Tavā galvā. Tikai Tu zini savu spēju robežas un neviens brālēns vai onkulis nenoteiks, cik labi (vai slikti) Tu vadi auto. Tas lai paliek eksaminatora ziņā.
  • Izbrauc izmēģinājuma eksāmenu. Tas lieliski palīdz noskaņoties pirms CSDD eksāmena un iespējams uzzināt vērtīgus padomus.

Vēl ir dzirdēts padoms par sarokošanos ar eksaminatoru, jo ķermeņa kontakts mazina psiholoģisko barjeru starp diviem cilvēkiem. Tomēr skaties pēc situācijas – ja jūties ērti, tad dari to. Ja nē, tad tas nav obligāti.

Braukšana 

Dažkārt gadās situācijas, kad līdz pat iekāpšanai mašīnā viss ir kārtībā, bet te pēkšņi aizmirstas, kur kas atrodas, nemaz nerunājot par pašu braukšanu. Tādā gadījumā mēģini vēlreiz nomierināties un atceries, ka blakus sēdošais eksaminators arī ir tikai cilvēks. Vai vēl labāk – iztēlojies, ka viņa tur nav. Un nekādā gadījumā nesteidzies, jo straujas kustības rada papildus stresu.

Tālāk jau visam vajadzētu noritēt raiti un plūstoši, jo galveno Tu taču esi iemācījies un atliek vien vēlreiz par to pārliecināties! Noregulē krēslu un spoguļus, pārbaudi priekšējos un aizmugurējos logu tīrītājus, iekārtojies ērtāk. Tālāk jau mierīgā garā izbrauc no sētas un klausies norādījumos. Nepārsniedz ātrumu, esi modrs un CSDD eksāmens būs nokārtots! Veiksmi!