Padomi bērnistabas iekārtošanai

bērnu gultasViena no lielākajām dilemmām, ar kurām sastopas vecāki, iekārtojot bērnistabu, ir tas, vai vadīties tikai pēc savas gaumes un ieskatiem, vai arī ņemt vērā bērna vēlmes (ja ir pietiekami vecs, lai tās izteiktu). No vienas puses, arī atvases domas ir svarīgas, taču tajā pašā laikā jāsaprot, ka bērns var vēlēties ko pārāk “ekstrēmu” vai pat neiespējamu, turklāt tas viņam var ātri apnikt. Labākais, ko jūs varat darīt, ir censties rast zelta vidusceļu starp savām vēlmēm un iespējām, bērna idejām, kā arī ekspertu ieteikumiem.

Ja bērns ir sasniedzis vismaz 3 līdz 5 gadu vecumu, jums ir jāplāno istabas iekārtojums tā, lai viņam būtu pietiekami daudz vietas, kur spēlēties, tādēļ nevajadzētu pārcensties ar mēbeļu izvēli. Jāparūpējas par to, lai guļamzona būtu pietiekami plaša un ērta. To jūs varat izdarīt, aplūkojot, kādas bērnu gultas ir interneta veikala 220.lv plašajā piedāvājumā. Tāpat istabā vajadzētu atrasties galdam, skapim un grāmatu plauktam. Bērnam pieaugot, brīvā platība telpā kļūs arvien svarīgāka.

Izvēloties sienu krāsojumu, ir jāsaprot, ka tas nedrīkst būt pārāk spilgts, jo var traucēt bērnam koncentrēties un normāli attīstīties. Labāk izmantot maigas un nomierinošas krāsas, piemēram, maigi rozā, zaļu, krēmkrāsu vai gaiši zilu.

Mēbeļu izvēlē uzmanība jāpievērš to materiālam. Labākā izvēle ir koks, jo tas ir dabisks un viegli tīrāms materiāls.

Lai telpa būtu viegli sakārtojama un būtu patīkami tajā atrasties, iekārtošanas procesā vēlams veidot vairākas funkcionālās zonas – vietu, kuru gulēt un atpūsties, garderobi, platību, kur rotaļāties un, protams, kur mācīties.

Ja telpa ir neliela, labāk izvēlēties gultu, kuru dienas laikā iespējams pārveidot par dīvānu, tādējādi ietaupīsit vairāk vietas. Turklāt veļas kastē bērns varēs salikt segas un spilvenus. Savukārt skapī  vajadzētu būt plauktiem vai groziem, kur salikt rotaļlietas.

Ir normāli, ja, iekārtojot bērnistabu, izmantojat dažādus rotaļīgus akcentus, taču jāņem vērā, ka bērns izaugs un ja šo akcentu būs pārāk daudz, nāksies tos mainīt, jo telpa radīs pārāk bērnišķīgu iespaidu.

Izvēloties mēbeles, jāpievērš uzmanība arī to krāsai. Vēlams, lai tā tiktu saskaņota ar kopējo istabas dizainu. Kā akcentus var izmantot fototapetes, gleznas, fotogrāfijas, aizkarus vai paklāju.

Krāsām ir būtiska nozīme mūsu dzīvē, jo tās spēj ietekmēt gan mūsu koncentrēšanās spējas, gan arī noskaņojumu. Piemēram, rozā krāsa ir ļoti mierīga un maiga, tādēļ to iesaka izmantot, iekārtojot mazuļa istabu. Sarkanā ir ļoti spilgta un izaicinoša krāsa. Ja tās telpā ir pārāk daudz, cilvēks pastāvīgi būs nervozs, tāpēc labāk to izmantot vai nu nemaz, vai arī nelielos daudzumos. Zaļā krāsa veicina domāšanu un pašpārliecinātību, tā arī kliedē negatīvās emocijas. Zilā krāsa nomierina, taču nav piemērota bērnistabas iekārtojumā, ja jūsu atvasei ir nosliece un depresiju. Dzeltenā krāsa ir ļoti pozitīva un dzīvespriecīga, tādēļ to parasti izmanto vai nu virtuves iekārtojumā vai arī griestu krāsojumā. Pārāk daudz oranžās un violetās krāsas interjerā rada nogurumu. Savukārt baltā krāsa ļoti labi kombinējama ar visām citām krāsām.