No biznesa idejas līdz uzņēmumam

            kredīts uzņēmumamKad rodas vēlme kļūt finansiāli neatkarīgam un būt pašam sev saimniekam, tad rodas arī vēlme dibināt savu uzņēmumu. Kļūt par uzņēmēju ir ļoti vilinoša doma, bet tas nenotiek tik ātri un vienkārši kā vēlētos. Lai varētu no biznesa idejas nokļūt līdz uzņēmumam ir jāizcīna daudz mazu uzvaru ne tikai ar piegādātājiem, klientiem un partneriem, ber arī ar sevi. Ir jāspēj ziedot savu laiku, darbu un arī finanses, lai vēlāk varētu priecāties par sasniegtajiem rezultātiem.

            Ja ir tikai vēlme uzsākt savu uzņēmējdarbību, bet nav ideja, tad noteikti jāsāk ar idejas ģenerēšanu. Dažreiz par uzņēmējdarbības idejas pamatu var kļūt dzīvesveids vai hobijs, bet tomēr ir jāatrod sava niša. Jāatrod, kas tirgū ir pieprasīts. Tas var būt kāds pakalpojums vai prece, kuras kvalitāte nav apmierinoša, bettuvējā apkārtnē neko citu nepiedāvā. Tas varbūt produkts vai prece,  kuru gribētos pašam iegādāties, bet tādas Latvijā nav. Ideju var aizgūt arī no citām valstīm, tadatliek tikai to pielāgot Latvijas tirgus pieprasījumam. Pats svarīgākais faktors tam vai ideja būs dzīvotspējīga ir pieprasījuma daudzums. Nepārtraukti ir jādomā par to ko un kā labāk piedāvāt klientiem. Ja būs pietiekoši liela pircēju interese, tad būs arī ieņēmumi un būs peļņa.

            Bet ideja ir tikai sākums. Lai varētu uzsākt uzņēmējdarbību ir nepieciešamas arī finanses. Finanšu līdzekļus var iegūt dažādos veidos. Kredīts uzņēmumam ir viens no veidiem. Var atrast biznesa partneri vai ieinteresētu klientu, kurš būtu gatavs iemaksāt avansu par nākotnē saņemamiem pakalpojumiem vai produktiem. Finansējumu var iegūt arī no valsts atbalsta programmām. ALTUM ir valsts attīstības finanšu institūcija, kuras mērķis ir atbalstīt valstij nozīmīgas jomas un nozares, piedāvājot uzņēmējiem dažādus finanšu instrumentus. ALTUM piedāvā atbalsta programmas gan jaunajiem uzņēmējiem, gan arī tiem, kuri vēlas attīstīt savu darbību. Pieejamais atbalsts ir plašs un ikvienam uzņēmējam ir iespēja izmantot šo iespēju. Jārēķinās, ka jebkurš investors, neatkarīgi vai tā ir banka, ALTUM vai kāds privāts investors, uzņēmējam būs jāpierāda savas idejas dzīvotspēja, lai saņemtu finanšu līdzekļus.

 Daudziem jaunajiem uzņēmumiem visgrūtāk iet pirmos 3 gadus, bet ja šis slieksnis tiek pārvarēts un naudas plūsma ir stabila, apgrozījums un peļņa aug, tad uzņēmumam jau sākusies stabilas izaugsmes stadija. Bieži vien jaunie uzņēmēji pieļauj lielu kļūdu, kad tiek iegūti pirmie lielie ienākumi un ir sajūta, kad nu jau var atļauties to ko vēlas, bet tā tomēr nav. Biznesa uzsākšanā viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša ieguldījuma un vēlmes. Nedrīkst padoties pie pirmajiem šķēršļiem, jo tā neko nevar sasniegt. Ja nav līdzekļu ko ieguldīt savā uzņēmumā, tad finansējuma piesaistīšana ir liels solis. Tas nozīmē, ka investors ir noticējis idejai, ka tā varētu nest peļņu.