Neiroloģiskas saslimšanas. Kā un kur ārstēt?

Nervi un nervus sistēma ir tā, kas sniedzas pat vistālākajās un nemanāmākajās mūsu ķermeņa daļās. nervu sistēma Pateicoties nervu sistēmai, mēs reaģējam uz apkārtējo vidi, izjūtam kairinājumu, izprotam apkārt notiekošo. Nervu sistēma ir smalks un sarežģīts veidojums.

Ja šajā sistēmā ir kādi traucējumi un nervu impulsu nodošana ir izmainīta vai nenotiek vispār, varam izjust dažādus simptomus. Kādi simptmoni noteikti liecina, ka saslimšana saistīta ar nervu sistēmu?

Ar neirologu jākonsultējas šādu sūdzību gadījumā – insulta sekas, miega traucējumi, lēkmes ar vai bez samaņas zuduma, nomākts garastāvoklis un satraukums, atmiņas traucējumi un lēnīgums, trīce, tirpšanas sajūta, līdzsvara traucējumi un vājums, galvas reiboņi, dubultošanās, stipras un nezināmas izcelsmes galvassāpes, muguras smadzeņu saknīšu iekaisums jeb krika.

Ja jums ir kaut viens no šādiem simptomiem, noteikti ir jākonsultējas ar neirologu, kurš jūs iztaujās, veiks apskati, diagnostiku un vajadzības gadījumā analīzes.

Nervu sistēmas saslimšanas var būt ļoti nepatīkamas un traucēt pilnvērtīgu dzīvi, samazināt darbaspējas. Un šie simptomi arī var aizvest pie kādām nopietnākām saslimšanām. Tāpēc laicīga diagnostika var būt izšķiroša.

Kur meklēt neirologu?

neirologsNeirologa konsultāciju parasti piedāvā lielākā daļa poliklīniku, bet ja vēlaties konsultēties ar profesionālākajiem un nozares vadošajiem ārstiem, tad varat savu neirologu meklēt kādā no VCA poliklīnikām un medicīnas centriem.

Tie Rīgā ir pieejami dažādās vietās un mikrorajonos, dodot iespēju pacientiem palīdzību saņemt sev ērtākā vietā.

VCA poliklīnikās strādā pieredzējuši neirologi, kuri spēs precīzi noteikt diagnozi un izvēlēties atbilstošāko ārstēšanos, kas var būt gan medikamentoza, gan ar injekcijām, gan fizikālām procedūrām, fizioterapiju, masāžām, ūdens procedūrām.

Katrā gadījumā ārsts izvērtēs situāciju un izlems par efektīvāko risinājumu. Precīzas diagnozes noteikšanai ārsts var nozīmēt dažādas pārbaudes – rentgenu, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi.

VCA klinikās pacienti var saņemt arī blokādes muguras un locītavu sāpju gadījumā. Arī ar jebkurām neskaidrām neiroloģiskām problēmām un sūdzībām pacienti var vērsties VCA dienas stacionārā.

Kā atrast īsto VCA iestādi?

Lai uzzinātu, kura no VCA poliklīnikām jums ir ērtāk pieejamā un kurš neirologs pieņem jums izdevīgā laikā, atliek tikai ieskatīties mājaslapā vca.lv, kur atrodama visa informācija.

Turpat atradīsiet arī anketu, ar kuras palīdzību pierakstīsieties vizītei pie neirologa. Zvani uz reģistratūru un gaidīšana rindā vairs nav norma, internets un modernās tehnoloģijas sniedz jaunas iespējas un ērtāku pieteikšanos pakalpojumiem.