Obligātās un mainīgās izmaksas – kā tās saplānot?

kredītlimits no FerratumMums katram ir dažādi izdevumi. Un daži no tiem, piemēram, īres maksa, telefona un interneta rēķins, ir iepriekš zināmi, tādēļ arī vieglāk plānojami. Taču ir virkne tādu tēriņu, kas uzrodas neplānoti vai arī to apmēri mēdz būt mainīgi, piemēram, ikdienas izdevumi, pārtikas iegāde, izmaksas par izklaidi un citi.

Protams, lai efektīvi samērotu visus izdevumus ar ienākumiem, bez rūpīgi izveidota budžeta plāna neiztikt. Taču nav noslēpums, ka prakse no teorijas mēdz ļoti atšķirties tad, kad uz papīra uzliktie skaitļi jāpiemēro dzīvei.

Cīņā ‘’obligātie maksājumi’’ pret ‘’pārējiem izdevumiem’’ noteikti uzvar pirmie – neatkarīgi no tā, kādas ir pārējās vajadzības, ir daži rēķini, piemēram, telefona rēķins vai kredītlimits no https://www.ferratum.lv/lv/Kreditlimits-biezak-uzdotie-jautajumi, kas jāatmaksā konkrētā datumā.

Katrai kategorijai savs bankas konts

Viens no variantiem, kā sakārtot prioritātes un mazināt stresu, ir naudu, kas paredzēta obligātajiem maksājumiem, iemaksāt atsevišķā kontā un visus maksājumus veikt no tā. Laba opcija ir pieslēgt arī automātiskos maksājumus – tādā veidā nepalaidīsi garām svarīgāko. Otrā bankas kontā attiecīgi paliek nauda pārējiem tēriņiem, ko var brīvi tērēt pēc saviem ieskatiem.

Šādai stratēģijai ir vairākas priekšrocības:

  • Tādā veidā daudz vienkāršāk sekot līdzi savām finansēm, plānot tēriņus un iekļauties budžetā;
  • Tas ir labs laika un enerģijas ietaupījums – vairs nav jātērē laiks iknedēļas izdevumu analizēšanai un plānošanai.

Protams, tas nebūt nenozīmē, ka situācijai obligāto maksājumu kontā nemaz nav jāseko līdzi – to vajadzētu darīt un pie tam diezgan regulāri. Laiku pa laikam pārskati, vai visi maksājumi veikti precīzi!

Uzkrājuma veidošana

Lai spētu veiksmīgi nodzīvot no algas līdz algai, ar šādu stratēģiju pilnīgi pietiks. Tomēr, ja vēlies veidot uzkrājumu vai naudu iekrāt kādiem konkrētiem mērķiem, nākamais solis ir izvērtēt savus izdevumus, lai atrastu iespējas ietaupīt. Arī to vēlams darīt regulāri, piemēram, reizi mēnesī. Un, pat ja šķiet, ka uzkrājuma veidošanai naudas gluži vienkārši nepietiek, ir vērts izvērtēt visas izdevumu kategorijas.

Visvienkāršāk liekos tēriņus atrast tādās kategorijās kā pārtika un izklaide. Piemēram, naudu var ietaupīt retāk ēdot ārpus mājas un izvēloties bezmaksas izklaides – šobrīd pieejamas dažādas iespējas, atliek tikai atrast informāciju un atpūtas plānošanai pieiet radoši.

Tomēr ir vēl arī citas kategorijas, kurās tēriņus samazināt ir pavisam vienkārši. Piemēram, apģērbs un transporta izdevumi.

Kad atrasti tēriņi, kurus var samazināt, atver krājkontu un veic regulārus maksājumus. To vislabāk darīt uzreiz algas dienā, lai vēlāk nerastos kārdinājums dažādu apstākļu ietekmē mainīt savus labos nodomus. Ja esi noteicis konkrētu summu, kuru katru mēnesi atvēlēt uzkrājuma veidošanai, arī to vari pārskaitīt uz obligāto maksājumu kontu.

Izdevumu plānošana ir svarīgs un atbildīgs uzdevums. Padari to vieglāku, izmantojot dažus vienkāršus paņēmienus!