Ko ņemt vērā izvēloties trauku mazgājamo mašīnu?

trauku mazgājamās mašīnasNav daudz cilvēku manu paziņu starpā, kas patiešām godīgi teiktu „man patīk mazgāt traukus”. Iespējams, tas ir viens no tiem saimniecības darbiem, ko uzskatām par obligāti veicamu, savukārt obligāti veicamie darbi ne vienmēr ir tik tīkami kā tie, ko darām brīvprātīgi.

Respektīvi – trauki ir jāmazgā, lai būtu kur likt nākamo ēdienreizi. Ja ģimene ir liela un cilvēku daudz – proporcionāli daudz ir arī trauku. To mazgāšana prasa laiku, kur nu vēl skalošana un slaucīšana. Īsāk sakot – ne visai tīkams, darbietilpīgs pasākums. Vajag palīgu!

Mūsdienās viegli – izvēlies tik trauku mazgājamo mašīnu un par trauku mazgāšanu ar rokām vari praktiski aizmirst. Tiesa, nedaudz jāzina ko, kā un kādu izvēlēties, pirms jau sapņojam par priecīgajām vairs-nekādu-netīro-trauku dienām mums priekšā.

Ja trauku mazgājamā mašīna bijusi mājās jau iepriekš, būsim ar nojausmu – ko vēlamies no jaunās, kādi trūkumi bija vecajai un ko vajadzētu savādāk jaunajā modelī. Tomēr, ja pie trauku mazgājamās mašīnas plānojam tikt pirmo reizi mūžā – šis tas būtu jāzina gan.

Kā jebkurai saimniecības ierīcei, arī trauku mazgājamā mašīna vispirms nozīmē izmērus un ietilpību. Vispirms – cik daudz vietas virtuvē varam atļauties atvēlēt trauku mazgājamai mašīnai (izmērs), un cik daudz trauku tajā nepieciešams ievietot ikdienā (un vai šos abus varam savienot – ja vietas ir maz, trauku ir daudz – var rasties problēma).

Jo lielāka trauku mazgājamā mašīna, jo ērtāk, protams, tajā izvietot traukus (jo vairāk trauku var ielikt). Mašīnas ietilpību rāda paredzētais trauku komplektu skaits, ko tajā var ievietot – mazākajās līdz 6 komplektiem, kamēr lielākajās – 15 komplektus.Turklāt – vai bez traukiem varēsim ievietot arī katlus un pannas, kuri, bez šaubām arī ir jāmazgā.

Zināšanai – vienā komplektā ietilpst 3 ēdiena trauki, tas nozīmē, ka 6 komplekti ietilpība būs paredzēta 18 traukiem, kamēr 15 komplektu ietilpība – 45 traukiem. Jāsaprot, cik ikdienā sanāk izmantot traukus, lai nopirktu pietiekami lielas ietilpības trauku mazgājamo mašīnu.

Noskaties arī šo video, kas palīdzēs izvēlēties īsto trauku mazgājamo mašīnu!

Galda piederumu grozs trauku mazgājamā mašīnā par skādi nenāks – arī tie taču jāmazgā un pastāvēs mazāka iespējamība to pazaudēt pa visu trauku mazgājamo mašīnu. Tāpat kā jebkurai sadzīves tehnikai, arī elektroenerģijas patēriņš ir svarīgs un mūsdienīgi, elektrības rēķinu pieskatoši cilvēki izvēlas augstas klases energoefektīvas ierīces A+++ vai A klasi vismaz.

Trauku mazgājamai mašīnai svarīga būs arī žāvēšanas klase (no A līdz G, kur G ir zemākā klase) un trokšņu līmenis, kas norādīts decibelos. Visa šī vitāli būtiskā informācija atrodas uz energoefektivitātes uzlīmes, kādai jābūt visām trauku mazgājamajām mašīnām.

Pastāv iebūvējamas, pabūvējamas un brīvi stāvošas trauku mazgājamās mašīnas, tāpēc pirms došanās uz veikalu ir jāsaprot – kā un kur to tomēr novietosim. Ja neliekam ierīci zem virtuves darba virsmas, augstumam, teorijā, var arī nebūt lielas nozīmes.