Kas nosaka OCTA polises cenu?

octaIegādāties OCTA polises apdrošināšanu ir palicis pavisam viegli un ātri. Tomēr ne viesiem ir pilnīgi skaidrs par to kā veidojas OCTA polises cena. OCTA polise ir obligāta ikvienam sauszemes transportlīdzeklim. Tas nodrošina zaudējumu segšanu trešajai personai, kuri radušies ceļu satiksmes negadījuma mirklī. OCTA polise pasargā transportlīdzekļa vadītājus, kuri netika atzīti par vainīgiem ceļu satiksmes negadījumā.

            Pirmais, kas var ietekmēt OCTA polises cenu ir transportlīdzekļa tips un masa. Jo lielāka masa ir transportlīdzeklim, jo lielāka būs cena OCTA polisei. Kā arī tas vai auto ir jauns vai vecāks modelis. Jo jaunāks modelis, jo lielāka būs summa jāmaksā iegādājoties OCTA polisi. Kā arī tiek ņemts vērā tas, kurā vietā ir reģistrēts transportlīdzeklis. Jo lielākā pilsētās ir reģistrēts auto, jo intensīvāka satiksme un lielāka cena OCTA polisei. Intensīvā satiksme rada lielāku iespējamību iekļūt vai izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Ja transportlīdzeklis ir reģistrēts juridiskai personai, tad tiks aprēķināta lielāka summa, jo ir iespēja, ka izmanto vairāki cilvēki un auto tiks noslogots maksimāli kopējā satiksmē. Kā arī taksometriem ir jāmaksā vairāk kā privātpersonai reģistrētam auto, jo taksometri nepārtraukti atrodas satiksmē. Un viens no svarīgākajiem OCTA polises cenas ietekmējošākajiem faktoriem ir auto vadītāja braukšanas pieredze, ko ataino Bonus-Malus klase. Bonus –Malus pavisam ir 17 riska klases, kuras iedalās paaugstināta, sākuma un pazemināta riska klasēs. Kategorijā no 1.-5. klasei ir paaugstināta riska klase, jo tas nozīmē, ka transportlīdzekļa vadītājs ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumus, kas sadārdzina OCTA polises cenu. Sākuma klase visiem jaunajiem transportlīdzekļa īpašniekiem ir 6. riska klase. Ar šo riska klasi sāk visi un, ja tiek izraisīts satiksmes negadījums, tad auto īpašnieks nokļūst paaugstināta riska klasē un nākamo OCTA polisi pērk dārgāk, bet, ja transportlīdzekļa īpašnieks ir bijis prātīgs auto vadītājs un nav izraisījis satiksmes negadījumus, tad tiek paaugstināta Bonu-Malus klase un viņš nokļūst pazemināta riska klasē, kas ir no 7. līdz 17. riska klasei. Informācija par Bonus-Malus riska klasi ir pieejama centralizēti viesām apdrošināšanas sabiedrībām. Kā arī katra apdrošināšanas sabiedrība nosaka savu OCTA polises cenu, kuru piedāvāt klientiem, tādēļ atšķirība starp sabiedrībām var būt atkarīga no tā kādas atlaides un piedāvājumus tā piedāvā saviem klientiem.

            Būs drošam auto vadītājam uz ceļa ne tikai ļauj pasargāt sevi un citus, bet ļauj arī ietaupīt naudu, kad pienāk mirklis iegādāties OCTA polisi. Kā arī der atcerēties, ka iegādāties OCTA polisi ilgākam laika posmam, piemēram, 12 mēnešiem būs izdevīgāk nekā iegādāties gada laikā četras polises ar 3 mēnešu periodu.