Kas jāņem vērā, plānojot romantisku ceļojumu?

naudas aizdevumsKatrs no mums vēlas iepazīt pasauli, citas kultūras, tautas, skaņas un garšas. Apceļot visus pasaules nostūrus iespējams nebūs, tomēr viss ir mūsu rokās, mēs paši esam spējīgi noteikt galamērķu attālumu, skaitu. Jebkurš brauciens ir piedzīvojums, avantūra, izaicinājums, tikai katrs pats izlems, vai šo brīžu skaits dzīvē mērojams desmitos, simtos vai pat tūkstošos.

Ikviens ceļojums ir īpašs mirklis, kurā gribas ar kādu dalīties, gribas būt, redzēt un piedzīvot to kopā ar mīļajiem – ģimeni, draugiem, otro pusīti. Ernests Hemingvejs teicis: ‘’Ceļo tikai ar to, kuru mīli!’’ Un ja izvēle kritusi par labu mīlestībai, jāatceras, ka ceļojums var kļūt arī par pārbaudi, var traucēt saskaņu, noteikt spēju saprasties parastās un stresa situācijās, arī spēju pieņemt līdzbraucēja idejas, rīcības plānu.

Lai piedzīvotais laiks atstātu vien pozitīvus iespaidus un stāstus, jāņem vērā daži padomi ceļojuma plānošanai:

  1. Tūrisma programma. Iekļaujiet plānā tās izklaides, pasākumus un apskates objektus, kas ir patiesi interesanti visiem braucējiem. Pretējā gadījumā labāk braukt vienatnē, tad neradīsies interešu konflikti. Tāpat jāizvērtē, vai nodarbes visiem pa spēkam, kalnā kāpšana un gari pārgājieni var kļūt par nopietniem lūzumpunktiem, ja ar tiem aizraujas tikai viens tūrists. Ja tomēr abiem romantiskās attiecībās esošajiem cilvēkiem nav kopīgu interešu, var rīkoties pēc norunas, piemēram, apskatīt 3 objektus, kas interesē vienu braucēju, un tik pat daudz objektus, kas piesaista arī otru braucēju. Taču, jāpozicionē tas būtu nevis kā piespiedu darbs, bet gan vēlme padarīt savu mīļoto apmierinātu un laimīgu. Ja katrs to būs sapratis, tas ļaus izvairīties no liekiem strīdiem, nesaskaņām.
  2. Transporta izvēle. Ja iespējams, braucēji dod priekšroku savam spēkratam, visticamāk tas ir ērtāk, jo izstrādājies zināms pieradums. Braucot ar mašīnu, būtu labi, ja abiem būtu autovadītāju tiesības. Tas ļautu braucējiem ik pa laikam atpūsties, arī pagulēt. Ja transporta izvēle izdarīta par labu prāmim, jāpārliecinās, ka nesirgstat ar jūras slimību. Situācijās, ja tomēr šī kaite ceļojuma laikā parādās, jāatceras, ka dusmas nav pareizā emocija, jābūt iejūtīgiem un jāatbalsta līdzbraucējs. Līdzīga rīcība gaidāma arī lidmašīnās, ja kādam no braucējiem ir bail. Jāpatur prātā, ka šis transporta veids ir visdrošākais pat tad, ja tā nešķiet. Autobusu pakalpojumi pēdējā laikā ir kļuvuši aktuālāki, tos nodrošina liels kompāniju daudzums. To mērķauditorija būs cilvēki, kuri nevēlas piepūlēties un/vai neuzticas citiem transporta veidiem.
  3. Naktsmītne. Izvēloties viesnīcu, vērts vairāk painteresēties par numuriņiem, kāda ainava redzama caur logiem, vai ir kamīns, vanna divām personām. Tas viss ir būtiski romantiskas noskaņas radīšanā. Dažās viesnīcās ir arī speciāli pāriem paredzētas istabiņas, taču jāņem vērā, tas tomēr ir mazliet dārgāks prieks.
  4. Ko paņemt līdzi? Katram ceļojumam, protams, ir attiecīgā bagāža, liels faktors ir galamērķis, sagaidāmā vide, laikapstākļi. Daudzi ņem līdzi arī kādu grāmatu vai spēles, lai pārbraucienos kliedētu garlaicību. Bet ja runa ir tieši par romantikas radīšanu, tad čemodānā var ielikt arī kādus mūzikas ierakstus un sveces.
  5. Nauda. Vērtīgi parūpēties arī par naudiņu, lai nenāktos skopoties un bojāt tūristu priekus. Vislabāk veikt iekrājumus pirms ceļojuma, taču nereti tūristus glābj arī naudas aizdevums, parasti tieši SMS kredīts. Kredīta ņemšana jāuztver nopietni, apsverot visas sekas.

Bet pats svarīgākais justies laimīgam un palīdzēt tā justies partnerim. Nevajadzētu aizmirst ik pa laikam atgādināt par savām jūtām. Ja vārdi neko nenozīmē, tad runāt var arī caur darbiem vai citām romantiskām izpausmēm.