Kā izvēlēties interneta veikalu drošiem pirkumiem?

kredītsNenoliedzami- šis ir tehnoloģiju laikmets, kas nodrošina visdažādākās iespējas. Viena no tām – daudzie interneta veikali. Iepirkšanās internetā paredz daudz priekšrocību, piemēram-

·         Tā ir iespēja ātri un vienkārši aplūkot plašu piedāvājumu klāstu, kā arī salīdzināt cenas;

·         Tā ir būtiska laika ekonomija, jo interesējošo preci var iegādāties jebkurā laikā, neizejot pat no mājām;

·         Tā ir izdevība ietaupīt. Nav noslēpums, ka interneta veikalu cenu piedāvājums mēdz patīkami pārsteigt

Lai arī iepirkšanās interneta veikalos ir ērts un ātrs veids, kā atrast kāroto, tomēr vērts paturēt prātā vairākus ieteikumus, lai iepirkšanās būtu ne vien izdevīga, bet arī droša.

 

Izvēlies uzticamu interneta veikalu

Pirms iepirkties interneta veikalā, svarīgi ievākt informāciju par tā uzticamību. Nozīmīgas ir arī citu pircēju atsauksmes, kas ļaus gūt priekšstatu par preču kvalitāti, piegādes ātrumu un preces atgriešanu.

Ja grasies pirkumu veikt mazāk zināmā veikalā, īpašu uzmanību pievērs arī vietnei – novērtē tās kvalitāti un pārbaudi kontaktinformācijas pieejamību.

Pārliecinies, ka interneta veikals piedāvā drošus norēķinus

Pirms iepirkšanās interneta veikalā pārliecinies, ka tas izmanto drošo pirkumu sistēmu. Ja rodas aizdomas par krāpnieciskām darbībām, pasargā sevi un iepirkšanos pārtrauc. Vismaz līdz brīdim, kamēr būsi pārliecinājies, ka pirkumu veikšana šajā interneta veikalā patiešām ir droša. Tā Tu pasargāsi savus līdzekļus. Tas ir īpaši svarīgi tad, ja pirkuma summa ir nozīmīga vai tā veikšanai ticis noformēts kredīts.

Apzinies savas tiesības

Iepērkoties internetā, pastāv risks, ka iegādātā prece neatbilst Tavām prasībām, tādēļ atceries, ka veicot pirkumu internetā, Tev ir tiesības no iegādātās preces atteikties 14 dienu laikā.

Tomēr, lai izvairītos no liekiem pārpratumiem, iepazīsties ar pirkuma veikšanas un piegādes nosacījumiem. Piemēram, var gadīties situācijas, kad vajadzīga dāvana, taču pārdevējs preci sola piegādāt daudz vēlāk.

Pirkumu veikšanai internetā izmanto atsevišķu karti

Ja internetā iepērcies bieži, šim mērķim vērts pasūtīt atsevišķu bankas karti. Uz kontu pārskaiti tikai to summu, kas vajadzīga pirkuma iegādei. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām situācijām, kad no konta pazūd lielāka summa, kā paredzēts.

Regulāri pārbaudi savu bankas konta stāvokli

Vēl viens veids, kā sevi pasargāt, ir regulāri sekot līdzi savam konta stāvoklim, lai laicīgi pamanītu kādas nelikumīgas darbības, ja tādas rodas.

Datorā izmanto antivīrusa programmu

Ja iespējams, pirkumu veikšanai izmanto savu personīgo datoru, par kura aizsardzību esi pilnīgi pārliecināts.

Ja vēlies izvairīties no bankas datu norādīšanas, izmanto alternatīvas

Pirkumu veikšanai obligāti nav jāizmanto bankas karte, daudzviet var izmantot Paypal vai citas norēķinu sistēmas.

Izmanto mūsdienu iespējas – iepērcies internetā, taču dari to, ievērojot visus drošas iepirkšanās priekšnosacījumus.