Kā izskatās mobilā mārketinga nākotne?

sms pakalpojumi uzņēmumiemPar mārketinga nākotni tiek uzskatītas mobilās aplikācijas. Arvien vairāk cilvēku ikdienā darbojas ar saviem viedtālruņiem un tos izmanto kā nelielus kabatas datorus, ne tikai veicot zvanus un sūtot un saņemot īsziņas, bet arīdzan veicot neskaitāmi daudz citu darbību.

Cilvēki pārlūko internetu, kā arī izmanto aplikācijas, kas pieejamas. Tomēr aplikācijām piemīt vairāki mīnusi un jārēķinās ar apjomīgām investīcijām, kas jāiegulda savas mobilās aplikācijas popularizēšanas reklāmas kampaņā.

Mobilais mārketings saistās ar SMS ziņu sūtīšanu uz klientu personīgajiem telefona numuriem, informējot par uzņēmuma piedāvājumiem, akcijām, izdevīgiem nosacījumiem, jaunumiem un citu vērtīgu informāciju, ko uzņēmums vēlas nodot savam klientam, tādējādi piesaistot arvien lielāku klientu loku un pakalpojuma izmantošanu.

SMS pakalpojumi uzņēmumiem arī ir jauns biznesa veids – ne obligāti ar mobilo mārketingu jānodarbojas pašiem, veidojot datu bāzes un manuāli sūtot SMS ziņas klientiem. Ir izveidojušies nu jau vairāki šī servisa nodrošinātāji, kur, izmantojot viņu piedāvātos pakalpojumus, uzņēmumam ir iespējams sasniegt savus klientus ar SMS ziņojumu palīdzību, kā arī saņemt pilnu statistiku par savas sms kampaņas izsūtīšanu.

Mobilā mārketinga ietvaros e-pastu sūtīšana uz klientu norādītajiem e-pastiem un SMS sūtīšana uz norādītajiem tālruņa numuriem iet roku rokā. SMS pakalpojumi uzņēmumiem nodrošina, ka ar tieši šo īso mobilo ziņu palīdzību iespējams sasniegt savus klientus operatīvi un ātri. Tomēr, lai sasniegtu mobilā mārketinga mērķus un attīstītu savu uzņēmumu šādā veidā, jāzina dažas pamata lietas par mobilo mārketingu un tā stratēģijām.

Mobilais mārketings nākotnē varētu gūt vēl lielākus panākumus. Jau tagad pierādījies, ka ar SMS ziņojumu palīdzību klientus ir iespējams sasniegt daudz vienkāršāk un ātrāk, nekā sūtot e-pastu ziņojumus.

Lielākoties (teju 98% gadījumu) viedtālruņu lietotāji saņemto SMS izlasa pāris sekunžu laikā pēc tās saņemšanas, tāpēc tā „nekarājas” neatvērta un neizlasīta, kā bieži vien notiek ar e-pasta ziņojumiem, kas var nodzīvot elektroniskā pasta kastītē krietni vien ilgāku laiku pirms tiek aplūkota un saņēmējs iepazīstas ar tā saturu.

Tāpat biežāk pirms ziņojuma izdzēšanas SMS tomēr tiek izlasītas, kamēr e-pasta vēstules tiek atzīmētas nelasītas un izdzēstas no elektroniskā pasta kastītes, ja saņēmējs nav ieinteresēts tās lasīt.

Bet tas nenozīmē, ka e-pasta mārketings nevar būt noderīgs. Tas vēl aizvien ir viens no labākajiem veidiem, kā sasniegt savus klientus. Ir tikai jāzina, kā to pareizi darīt. Un tad, izmantojot pareizu stratēģiju, mārketinga mērķi tiks sasniegti.

Bet kādēļ uzņēmumam izmantot sms pakalpojumus? SMS ziņojumi ir īsi, kodolīgi un lakoniski, kas nozīmē, ka saņēmējam nav jāiedziļinās un ilgi jālasa (kā zināms, ne visi mūsdienu aizņemtajā pasaulē var atrast laiku, lai lasītu garus tekstus).

Ja SMS ziņojums ir pareizi sastādīts (vispirms pasakot svarīgāko un piesaistot saņēmēja uzmanību), izstrādātā mobilā mārketinga stratēģija ir veiksmīgāka un daudz ticamāk – sasniegs savu mērķi – piesaistīs klientus un viņu interesi par piedāvāto produktu vai pakalpojumu.

Tāpat cilvēki reti mēdz uzreiz izdzēst saņemtos SMS ziņojumus, kas nozīmē, ka nosūtītā ziņa vēl kādu laiku uzglabāsies saņemto ziņu atmiņā – un, ja pēc laika ziņojumi tiek pārskatīti, pastāv iespēja, ka ziņa tiks izlasīta vēlreiz, un šoreiz rūpīgāk.

Mobilā mārketinga nākotne tiek vērtēta kā gana daudzsološa, ņemot vērā pieaugošo tehnoloģiju un viedtālruņu lietošanas paradums.