Gāzes vai elektriskā plīts – kura labāka?

katlins-varasMūsdienās populārākās plīts virsmas ir gāzes un elektriskās plītis. Kuru izvēlēties? Šajā rakstā uzzināsi par galvenajām atšķirībām starp abiem šiem plīts veidiem. Iespējams, ka šie padomi tev noderēs, kad izvēlēsies piemērotāko plīts virsmu savai virtuvei.

Katrai no plīts virsmām ir gan savi plusi, gan arī mīnusi, tāpēc nepieciešams izvērtēt katras plīts priekšrocības un trūkumus, lai varētu izvēlēties sev piemērotāko variantu, kas kalpotu ilgi un kvalitatīvi.

Gāzes plīts virsmas

Ir  pieejamas gāzes plītis, kuru virsma ir izgatavota no stikla vai arī metāla. No izturības viedokļa tām nav nekādu būtisku atšķirību, bet no estētiskā viedokļa labāk virtuvē izskatās stikla virsma, tomēr tai būs nepieciešama arī regulāra kopšana, turklāt, kad vēlēsies to kopt, tad jāņem vērā, ka nevarēsi izmantot dažādus abrazīvus tīrīšanas līdzekļus.

Savukārt metāla virsma, iespējams, neizskatās tik gaumīga, tomēr tās kopšana ir daudz vienkāršāka. Iegādājoties gāzes plīti, noteikti pievērs uzmanību arī plīts virsmas riņķu skaitam. To skaita izvēle ir lielā mērā atkarīga no tā, cik daudz cilvēku dzīvo tavā ģimenē, kā arī cik regulāri un daudz gatavo.

Noteikti atceries, ka kādreiz gāzes plītis aizdedzināja ar sērkociņiem – mūsdienās tā vairs nav, jo gāzes plītis ir aprīkotas ar elektrisko aizdedzi. Tev nepieciešams tikai pagriezt riņķa regulatoru un aizdedzes pogu, un vari sākt gatavot maltīti.

Elektriskā plīts

Popularitāti ir ieguvusi arī elektriskās plīts virsma, jo tā izmaksu ziņā ir salīdzinoši lētāka, kā arī pārsteidzoši efektīva. Elektriskās plīts virsmas ir aprīkotas ar Hi-Light sildelementiem, kas nodrošina to, ka riņķis tiek uzsildīts ātri un gana liela siltuma platība.

Elektriskās plītis ir aprīkotas arī ar taimeri, kas ļauj uzstādīt ēdiena pagatavošanas laiku, un riņķis automātiski izslēgsies, kad ēdiens būs pagatavots. Šī ir viena no tām lietām, kas elektrisko plīti atšķir no gāzes plīts – vairāk dažādu modernu funkciju.

Gāzes plītis ir klasisks variants, savukārt elektriskā plīts nedarbojas uz gāzi, bet uz elektrību, tāpēc ļauj to aprīkot ar dažādām papildus funkcijām.

To, kuru plīts virsmu labāk izvēlēties, tev nepieciešams noteikt pašam, jo abas šīs plīts virsmas ir gana labas. Tas noteikti ir gaumes jautājums – vai vēlies patērēt elektrību vai tomēr gāzi. Gāzes plītis izmaksu ziņā ir izdevīgākas, jo nepatērē elektrību, savukārt gāze nepatērējas tik daudz, cik elektrība.

Un, protams, nepieciešams ņemt vērā arī kopējo virtuves iekārtojumu un brīvo vietu tajā, lai varētu saprast, kurai no plīts virsmām tavā virtuvē varētu būt vieta- no tā tad arī lielā mērā ir atkarīga tava izvēle.

Tāpat arī vari pieskaņot plīts virsmas krāsu savam virtuves interjeram, lai tas būtu saskaņots ar pārējām ierīcēm, kas atrodas tavā virtuvē.