Siltu māju garants – efektīvi granulu apkures katli

apkures katliProtams, tradīcijām un ieradumam ir liels spēks, tomēr nevar noliegt jaunāko tehnoloģiju efektivitāti. Šo varētu teikt arī par apkures katliem. Lai gan, iespējams, tev jau ir malkas apkures katls, derētu padomāt, vai nepāriet uz kombinēto (malka + granulas) vai tīro granulu apkures katlu. Šoreiz aplūkosim, kā efektīvi granulu apkures katli var tev palīdzēt ietaupīt naudu.  

Latvijā ierasta lieta ir tā, ka nevajag labot neko, kas nav saplīsis. Taisnība, tomēr neviens nav iedomājies par to, ka ļoti bieži labojumi vai atjaunojumi ir nevis lieki izdevumi, bet gan naudas ietaupījums! Šāda situācija bieži vien ir ar apkures katliem. Visiem mājās ir kāds katls, kurš māju silda un vairāk vai mazāk tiek galā ar tā uzdevumu. Tomēr mūsdienās arvien populārāki paliek arī citi risinājumi, kas lielai daļai no mums ir pat izdevīgāki nekā malkas apkure (ja pie mājas nav, piemēram, mežs vai kāds cits liels kokmateriālu avots).

Pie šādiem risinājumiem pieskaitāmi arī granulu degļa katli. Tie ne tikai ietaupa naudu, bet arī, apvienojumā ar vadības bloku, sniedz efektīvāku kurināšanu tieši tajā laikā, kad tev tas nepieciešams. Katlam iespējams ieprogrammēt laikus, kad tam pašam automātiski jāsāk kurināšana, lai, piemēram, kad tu ierodies no darba, māja jau būtu patīkami silta. Jaunākie katli aprīkoti pat ar dozatora sistēmām, kurām var pieslēgties ar bezvadu internetu – tas nozīmē, ka, piemēram, vasarnīcā apkuri vari ieslēgt jau tad, kad tikai gatavojies izbraukt no Rīgas. Tam nebūs nepieciešamas nekādas sarežģītas tehnoloģiskas zināšanas, tikai daži pieskārieni viedtālruņa ekrānam.

Jaunākie granulu apkures katli noteikti iekļaujas mūsdienās tik populārajā viedās mājas filozofija. Mūsu mājokļi arvien vairāk tiek saslēgti sistēmā, kuru var vadīt arī attālināti. Tālu nav arī laiks, kad apkures katls varētu tevi vai kādu uzņēmumu brīdināt, ka drīz beigsies granulas, un automātiski veikt pasūtījumu to pievedumam. Tava māja arvien vairāk nākotnē sāks rūpēties pati par sevi – tev atliks tikai baudīt dzīvi! Labie jaunumi malkas apkures katlu īpašniekiem ir tādi, ka vecos katlus bieži vien var aprīkot arī ar granulu degļiem. Tādējādi iegūsiet kombinēto katlu, kurā varēs izmantot gan granulas, gan malku. Protams, esam pārliecināti, ka malku izmantosiet tikai ārkārtas gadījumos, jo granulu izmaksas un ērtā lietošana pavisam noteikti liks pārvērtēt esošo apkures veidu.