Dekoratīvie koki un krūmi- ko ņemt vērā un kur iegādāties?

dekoratīvie stādi no basteji

Tuvojoties siltajai sezonai, rodas vēlme vairāk laika pavadīt svaigā gaisā un, iespējams, arī parosīties dārzā. Ja šogad esi nolēmis iekopt savu dārziņu, taču īsti nezini, ar ko sākt un kas būtu jāņem vērā, noderīgi būs daži padomi.

Kā plānot dārzu un izvēlēties piemērotākos augus?

Pats pirmais solis dārza iekārtošanā ir vīzija par to – kādā stilā to vēlies iekārtot? Kādus augus noteikti tur vēlies redzēt? Šeit palīdzēs interneta resursu pārskatīšana, kā arī grāmatu un žurnālu pārlapošana.

Pirms došanās uz stādaudzētavu vai kādu citu tirdzniecības vietu, skaidri jānodefinē, kas un cik daudz nepieciešams – doties turp un iegādāties visu, kas kārojas, neņemot vērā dārza plānojumu, var izrādīties liela kļūda.

Izvēloties dekoratīvos kokus, krūmus un citus augus, noteikti arī jāizvērtē, cik daudz laika un citu resursu varēsi un gribēsi atvēlēt to kopšanai. Piemēram, ja izvēlēsies mūsu klimata zonai atbilstošus augus, rūpes par tiem prasīs mazāk laika un pūļu.

Otrkārt – ja vēlies, lai dārzs acis priecētu pēc iespējas ātrāk, jāņem vērā katra auga augšanas temps. Dažas dekoratīvo koku un krūmu sugas aug ātrāk par citām, tādēļ to stādus var iegādāties salīdzinoši mazus, savukārt tādus augus, kuru augšanai vajadzīgs ilgāks laiks periods, var izvēlēties arī lielākus.

Vēl viens svarīgs aspekts – dārzs jāplāno tā, lai kāds dekoratīvs elements tajā parādītos visās, ne tikai vasaras sezonā.

Kur iegādāties stādus un kā par tiem rūpēties?

Ja vēlies, lai dekoratīvie stādi būtu skaisti un veseli, iegādājies tos zināmās stādu audzētavās, kas nodrošina stādiem labvēlīgus apstākļus.

Veicot dārza labiekārtošanas darbus, svarīgas vēl dažas nianses:

  • Pirms ķeries pie darba, iepazīsties ar visu būtisko informāciju par stādiem un to specifiku. Daudz vērtīgu padomu atradīsi gan internetā un dārzkopībai veltītā literatūrā, gan arī pie dārzniekiem un stādu pārdevējiem;
  • Izvēlies piemērotākās dārza kopšanas metodes. Piemēram, ja plāno izmantot mulču, noteikti definē, kādu efektu vēlies panākt un kādas ir konkrētā auga prasības – tas palīdzēs izvēlēties piemērotāko mulčēšanas materiālu.

Iekārto savu dārzu ar prieku – izvēlies piemērotākos augus un ņem vērā to kopšanas ieteikumus!