Bērna kvalitatīvam miegam nepieciešama kvalitatīva gulta

bernu gultasBieži vien dzirdam, ka 7-8 stundas ir tās, kas katram cilvēkam būtu jāpavada guļot, lai spētu pilnvērtīgi un veselīgi funkcionēt ikdienā. Pieaugušie bieži vien „grēko”, guļot daudz īsākas stundas diennaktī. Un, ja vēl pieaugušie var atļauties laiku pa laikam pagulēt nedaudz mazāk, lai paspētu veikt visus ikdienas darbus, tad bērniem patiešām nepieciešamas visas miega stundas, lai spētu mācīties, augt, attīstīties pilnvērtīgi un veselīgi. Visvairāk miegā pavada mazuļi. Mazi bērni guļ bieži un visai daudz, tomēr arī katram no viņiem ir savi miega paradumi. Tāpēc ir dažas lietas, kas būtu jāzina arī miega sakarā, lai nodrošinātu bērnam kvalitatīvu gulēšanu, kas nepieciešama augšanai un attīstībai. Viens no tiem – kvalitatīva un laba gulta.

Arī pieaugušie zina, ka viņi nespēj izgulēties kārtīgi un maza dīvāniņa, kas ir par īsu, jāsaraujas čokurā, pamostoties sāp mugura, ja matracis ir nelīdzens un pārāk ciets, arī ir grūti tikt pie kvalitatīva miega. Tad kāpēc lai ar bērniem būtu savādāk – lai bērns spētu izbaudīt veselīgu, kvalitatīvu un ilgu miegu (bez pārrāvumiem), vispirms ir jābūt kvalitatīvai, labai un ērtai gultai. Ja arī tad novērojami miega traucējumi, jāsāk meklēt problēmas cēlonis ikdienas darbībās.

Izvēloties gultu bērnam, vecāki parasti ņem vērā dažādus kritērijus – cenu, kvalitāti, izmēru un materiālu, drošības faktoru, ražotāju. Daudzi bērnu gultu modeļi ir veidoti tā, lai „gulta augtu līdzi bērnam”, ņemot vērā, cik ātri aug bērni un cik ātri jau var nākties domāt par jaunas gultas iegādi. Dažādas transformācijas, iespēja izvilkt, salikt, paaugstināt, pazemināt dažādas gultas detaļas, palīdzēs pielāgot gultu kādu laiku, kamēr bērns augs. Protams, pienāks vecums, kad šā vai tā nāksies pirkt jaunu gultiņu, tomēr tas būs nedaudz ilgāks ar pielāgojamu gultiņu, nekā nepielāgojamu. Bērnam augot, izvēlēsimies jau nedaudz savādāka tipa gultas – pusotra gulētāja un vienguļamās koka gultas ir radītas priekš dažāda veida vēlmēm, kas atkarīgs no jūsu nepieciešamības un prasībām.

Pusotra un vienguļamās koka gultas ir piemērotas pārsvarā bērniem un jauniešiem, nodrošinot ērtu un komfortablu guļamvietu. Lai miegs būtu patīkams un stabils, ir vajadzīga ērta un komfortabla gulta, tāpat arī paši apkārtējie apstākļi nosaka jūsu miega režīmu.