Atbildīgas kredītsaistības

kredītiDzīves skaistums slēpjas tās neparedzamībā – tu nekad nezini, kādus pārsteigumus tev sagādās jauna diena, nedēļa vai mēnesis. Tomēr situācijas, ko tev negaidīti piespēlē dzīve, ne vienmēr ir  pozitīvas.

Dažādas saslimšanas, finansiālas problēmas, nepieciešamība pēc kādas dārgas lietas vai citi ārkārtas apstākļi var piemeklēt ikvienu no mums, un to gadījumā tev neizbēgami nāksies izdot papildu naudu.

Ko darīt tad, ja steidzami nepieciešami papildu finanšu līdzekļi, bet ar iekrājumiem nepietiek? Izdevīgs risinājums ir aizņēmums. Vajadzīgo naudu tu saņemsi uzreiz, taču aizņemto summu varēsi atdot pa daļām.

Tomēr, pirms piesakies kredītam, ņem vērā, ka tas ir atbildīgs lēmums, kas tev iesākumā rūpīgi jāpārdomā. Kredītu nepieciešams laikus atmaksāt, tāpēc, ja zini, ka to nevarēsi paveikt, labāk meklēt citu risinājumu.

Izvēlies izdevīgāko piedāvājumu

Aizdevuma noformēšanu mūsdienās piedāvā virkne dažādu iestāžu. Neuzticies pirmajam piedāvājumam! Izpēti citu klientu atsauksmes un noskaidro, kāda ir konkrētā kredītdevēja procentu likme. Vairāku banku interneta vietnēs ir iespējams izveidot virtuālu kredīta atmaksas grafiku – tos salīdzinot, tu varēsi noteikt, kurš piedāvājums būs visizdevīgākais tieši tev. Tāpat izpēti citus nosacījumus, kas tev kā kredītņēmējam būs saistoši – katrai iestādei tie mēdz nedaudz atšķirties, tāpēc tev jābūt vērīgam un jāpievērš uzmanība detaļām.

Sastādi maksājumu grafiku

Tā kā kredīts ir paredzēts ārkārtas situācijām, tu visticamāk skaidri zini, cik tieši naudas tev nepieciešams. Pārskati savus ienākumus – pārdomā, cik naudas vari ik mēnesi izdot kredīta atmaksai un uz cik ilgu laiku vēlies noformēt parādsaistības. Tevis izvēlētajā kredītiestādē noteikti būs iespējams aplūkot ikmēneša maksājumu grafiku. Pārliecinies, ka tavas iespējas ir atbilstošas, un noskaidro, vai, atlicinot kredīta atmaksai vajadzīgo summu, tev pietiks līdzekļu ikdienas izdevumiem.

Apsver savu finansiālo stabilitāti

Apdomā, vai kredīta atmaksa gulsies tikai uz taviem pleciem, vai arī tev palīdzēs laulātais draugs vai kāds cits ģimenes loceklis. Aizņemies tikai tad, ja tava finansiālā situācija ir stabila, proti, tev ir pastāvīgs, stabils un atbilstoši apmaksāts darbs. Tāpat apsver, vai nevarētu rasties situācija, kurā tu varētu darbu zaudēt vai tava alga pēkšņi varētu kļūt mazāka. Ja pastāv iespēja, ka saņemsi darba uzteikumu vai tavi ienākumi saruks, kredīts šobrīd būtu riskants lēmums.

Pārdomā savus naudas tērēšanas paradumus

Ja tavs budžets ir sabalansēts, tev nevajadzētu rasties grūtībām ar to iztikt visa mēneša garumā. Gadījumā, ja dažas dienas pirms algas tu regulāri mēdz aizņemties naudu no draugiem vai paziņām, tev nepieciešams pārskatīt savus tērēšanas ieradumus. Iespējams, ka tu izdod naudu par nevajadzīgām vai pārāk dārgām lietām un rīkojies ar savām finansēm neapdomīgi. Ja uzņemsies parādsaistības, tas var radīt problēmas nākotnē.

Pārskati šī brīža parādsaistības

Ja jau esi iegādājies auto līzingā vai regulāri atmaksā kredītu par dzīvesvietu, jauna aizdevuma noformēšana tev jāapsver īpaši rūpīgi. Tāpat šis lēmums ir riskants, ja esi pieteicies par galvotāju kāda cita ņemtajam patēriņa kredītam – gadījumā, ja šis cilvēks nonāks situācijā, kurā nespēs kredītu atmaksāt, atbildība būs jāuzņemas tev, un tev radīsies papildu izdevumi.

Ja esi izšķīries par labu aizņēmumam, noteikti noskaidro visus sev neskaidros jautājumus pie zinošajiem bankas darbiniekiem.  Piesakot BIGBANK kredītu, tava situācija tiks izvērtēta individuāli, un tu varēsi būt drošs, ka katrai situācijai tiks piemērots atbilstošs risinājums.