Ādas kopšana un veselība vasarā

 

Ilgi gaidītā vasara ir klāt. Mēs domājam par atpūtu pie ūdens, sauļošanos, nomainām garderobi, izvēloties daudz pieticīgākus apģērba gabalus. Un neizbēgami daudz vairāk saskarē ar apkārtējo vidi, sauli, lietu, zemi nonāk mūsu lielākais orgāns – āda.

dermatologijaProtams, ka lielākā daļa cenšas vasarā iegūt skaistu iedegumu, kas priecēs arī rudens tumšajās dienās. Tomēr vasara ir tas laiks, kad āda saņem vislielāko kairinājumu, traumas un insektu kodumus, tāpēc vajadzētu katram padomāt gan par tās ikdienas kopšanu, gan aizsardzību.

Ādas tipam atbilstoša ikdienas kopšana

Ne tikai ziemā un citos vēsajos mēnešos ir jādomā par sejas un ķermeņa ādas kopšanu atbilstoši tās tipam. Jāizvēlas sezonai atbilstoši mazgāšanas līdzekļi, krēmi, aizsarglīdzekļi.

Vasarai piemērotāki būs kārtīgi mitrinoši līdzekļi, jo āda ātrāk izžūst saules un augstās gaisa temperatūras  ietekmē. Ķermenis arī daudz vairāk svīst, zaudē mitrumu no iekšpuses, kas arī ietekmē ādas stāvokli.

Jāseko līdzi, lai ik dienu tiktu uzņemts pietiekams daudzums ūdens, jo tas nodrošinās ne tikai ķermeņa funkcijas, bet arī veselīgu ādas stāvokli. Ja jums jau ir kādas problēmas ar ādu – izsitumi, ekzēma, psoriāze, dermatīts – tad būtu vērts apmeklēt dermatologu, lai konsultētos par šai sezonai atbilstošāko ādas kopšanu.

Dermatologs ieteiks gan līdzekļus, gan veidu, kā pasargāt tieši jūsu ādu, kā izvairīties no stāvokļa paasinājuma, kas var notikt aktīvāku kairinājumu gadījumā.

Vasara arī ir laiks, kad pludmalē un citās sabiedriskās vietās varat tikt pie nevēlamas dāvanas – ādas un nagu sēnītes. Dermatologs spēs arī šajā gadījumā sniegt precīzu diagnozi un ieteikt abilstošāko ārstēšanos.

Saules aizsargkrēms – vasaras obligātais ekipējums

Speciālisti ziņo, ka ar katru gadu saules kaitīgā ietekme arvien palielinās, tāpēc vairs nav apspriežams jautājums, vai izvēlēties saules aisargkrēmu.

Cilvēkiem ar gaišo, jutīgo ādas tipu, arī bērniem, spēcīga saules aizsargkrēma lietošana ir obligāta, it īapši tajās dienās, kad saulīte spīd tiešām spoži, un mēs gribam pavadīt ilgāku laiku tiešos saules staros.

Aizsargkrēmu jāiegādājas atbilstoši ādas stāvoklim, tipam. Bērniem un cilvēkiem ar jutīgu ādu labāk izvēlēties krēmu ar SPF 50+ aizsardzību. Bet palīdzēt izdarīt īsto izvēli var arī zinošs aptiekārs. Aizsarglīdzekļi pieejami gan krēmu, gan izsmidzināmā veidā. Var izvēlēties sev patīkamāko konsistenci.

Jāpadomā arī par ādas kopšanu un nomierināšanu pēc sauļošanās. Ja neievēro piesardzības pasākumus, atrodoties saulē, pavisam viegli ir iegūt saules apdegumus, kas ir ļoti nepatīkami.

To apstrādei labākos līdzekļus arī ieteiks aptiekā, nevajadzētu aizrauties ar tautas gudrībām un pašārstēšanos, jo apdegumos ātri var sākties iekaisums.

Vasara arī ir dārza darbu laiks, tāpēc vajag arī nodrošināties ar labu roku krēmu, kas ļaus tām izskatīties koptām un maigām.