6 ieteikumi, kā uzlabot savu finansiālo situāciju īsā laikā

kredītu refinansēšanaNauda. Noderīga lieta, kas diemžēl var radīt arī pietiekami daudz problēmu un stresa. Labā ziņa – tu vari iemācīties to kontrolēt. Ņem vērā šos padomus, un uzlabo finansiālo situāciju īsā laika posmā. Ja šie ieteikumi palīdzēja man, es ticu, ka tie noderēs arī tev!

  • Plāno savu budžetu. Mīli vai ienīsti to, bet budžeta plānošana ir lieta, kas var uzlabot tavu finansiālo stabilitāti jau šajā brīdī. Ko tas tev dos? Pirmkārt, tu spēsi izsekot līdzi saviem ienākumiem un izdevumiem.

Ja tu pieliksi pūles, lai sāktu plānot savu budžetu, katru mēnesi jutīsi mazāk stresa, domājot par to, cik tev naudas atlicis līdz nākamajai algai, kā arī varēsi sākt tērēt naudu tam, kas tev patiesi ir vajadzīgs, nevis mirkļa iegribām.

  • Pelni vairāk naudas. Lai tu varētu sasniegt savus finanšu mērķus, tev nepieciešami papildus ienākumi. Ja tos nav iespējams iegūt tavā līdzšinējā darbā, iespējams, vajadzētu apsvērt domu par citām alternatīvām.

Piekrīti pastrādāt virsstundas, centies nopelnīt prēmiju, izmēģini “haltūras” vakaros vai brīvdienās, sāc biznesu tiešsaistē. Iespēju ir daudz, tikai jāatrod tāda, kas der tieši tev! Tam nav jābūt ilgtermiņa darbam – atrodi ko tādu kas ļaus nostabilizēt finansiālo situāciju, un pēc tam varēsi justies drošāk.

  • Uzstādi finanšu mērķus. Tie var būt dažādi, piemēram, izkļūšana no parādiem, studiju kredīta atmaksa vai arī jaunas mašīnas iegāde. Lai arī ko tu izlemtu, pieraksti to un ņem vērā: mērķiem jābūt pietiekami konkrētiem, izmērāmiem, tev ir jāsaprot, ko vari darīt lietas labā, tāpat tiem jābūt reāliem un sasniedzamiem noteiktā laika periodā.
  • Izveido iekrājumus ārkārtas gadījumiem. Eksperti iesaka iekrāt naudu neparedzētiem gadījumiem, kas būtu trīs līdz sešu algu apmērā, atkarībā no taviem ienākumiem. Ja tev ir šādi ietaupījumi, uzreiz jutīsies drošāk, jo nebūs jāsatraucas par to, kur ņemt naudu, ja gadās kas ārkārtējs – veselības problēmas, nepieciešams auto remonts utt.
  • Atmaksā parādus. Sastādi plānu, kas tev palīdzēs izkļūt no parādiem. Tava nākotne ir pelnījusi, lai tev vēlāk nebūtu jāsatraucas par šādām problēmām. Ja tev ir vairāki aizņēmumi, kurus grūti pārvaldīt, noderēt var kredītu refinansēšana, kas palīdz apvienot visus aizdevumus vienā, lai tu to spētu atdot vienkāršāk. Ja esi aizņēmies naudu no draugiem un paziņām, centies to atdot, jo, kā zināms, šādas lietas nereti mēdz būt par cēloni nesaskaņām un pat naidam starp cilvēkiem.
  • Izglītojies finanšu jomā. Tev nav jābūt ekspertam, lai spētu pārvaldīt savu budžetu. Atliek apmeklēt pāris kursus, seminārus vai arī palasīt rakstus interneta vidē. Mūsdienās ir pietiekami daudz veidu, kā iegūt papildus informāciju par budžeta kontrolēšanu, turklāt par brīvu. Izmanto šīs iespējas, un – lai veicas!